Reklama
  • Piątek, 20 marca 2015 (08:05)

    Ranczo. Wszystko po nowemu

Przed nami premierowy odcinek 9. serii kultowego serialu. I choć bohaterowie „Rancza” raczej się nie zmienili, to okoliczności, w których się znajdą – już tak.

Reklama

Ksiądz (Cezary Żak), który jeszcze w poprzednim sezonie został biskupem pomocniczym, teraz szykuje się do pracy w kurii. – Mój bohater denerwuje się, czy podoła tej funkcji – zdradza nam aktor. Na szczęście wciąż będzie mu pomagać Michałowa (Marta Lipińska).

A co u jego brata bliźniaka? Również awans. I to jaki! Jego Polska Partia Uczciwości dostała się do Sejmu. Były wójt znakomicie odnajdzie się w siedzibie rządu na Wiejskiej. Znacznie gorzej zniosą to świeżo zaprzysiężone posłanki.

Halina i Lodzia (Violetta Arlak, Magdalena Kuta) pierwszego dnia pracy ze stresu zamkną się w sejmowe toalecie i za nic nie będą chciały wyjść. – Tu trzeba coś wiedzieć, jakoś się zaprezentować, a one co? Potrafią się tylko wystroić – tłumaczy Violetta Arlak.

– Czerepach będzie w swoim żywiole, zostanie wicepremierem – mówi z kolei Artur Barciś. Oczywiście zaostrzy to konflikt z prezesem.

– Arkadiusz uważa, że teraz może wszystkimi rządzić. Bardzo się myli. Ostatnie słowo musi należeć do mojego bohatera. I tak też się stanie – wyjaśnia Cezary Żak.

– Pracując nad scenariuszem pilnie śledziliśmy to, co działo się na Wiejskiej – wyjaśnia reżyser serialu Wojciech Adamczyk. – Wyczyny naszych serialowych posłów są wzorowane na zachowaniach prawdziwych polityków. Oczywiście tylko te najgorsze – dodaje ze śmiechem.

Tymczasem w Wilkowyjach również rozegra się walka o władzę – zbliża się koniec kadencji Lucy (Ilona Ostrowska) jako wójta. Już teraz wiadomo, że bój o urząd będzie zacięty i podzieli mieszkańców wsi. Jednak pomiędzy kim się rozegra, nie możemy jeszcze zdradzić.

Oczywiście nie zabraknie też wątków miłosnych. Monika (Emilia Komarnicka) zacznie robić Jerremu (Jeff Butcher) sceny zazdrości, a Kinga (Agnieszka Pawełkiewicz) pokłóci się z Pawłem (Dobromir Dybecki).

MU

Kurier TV

Zobacz również

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.