Reklama
  • Poniedziałek, 13 lipca 2015 (14:31)

    Ranczo. Pożegnanie z Wilkowyjami?

Każdy odcinek opowieści o mieszkańcach wsi pod Radzyniem gromadzi przed telewizorami miliony widzów. Niebawem rozpoczną się zdjęcia do 10. sezonu serialu. Jeszcze nie wiadomo, czy powstaną kolejne.

Reklama

Perypetie bohaterów „Rancza” to prawdziwa Polska w pigułce, pokazana bez zadęcia. Zabawna, czasem smutna, obśmiana, ale bez złośliwości. Na tym polega fenomen popularności uwielbianej przez widzów produkcji, która pod koniec czerwca na I Festiwalu Polskich Seriali Telewizyjnych w Elblągu zdobyła tytuł serialu wszech czasów i nagrodę Światowida Publiczności.

Jest blisko życia

– Niczego nie udajemy, nie kreujemy rzeczywistości. Jesteśmy bardzo blisko życia, tego naszego, polskiego – przyznaje Cezary Żak, odtwórca postaci senatora i księdza biskupa.

– Nasi bohaterowie to typy, w których widzowie często rozpoznają samych siebie i ludzi ze swojego otoczenia. Grając obie swoje postacie, czuję, że jestem blisko polskiej prowincji. Sam pochodzę z małego miasteczka, czasami tam bywam, jeżdżę też dużo po kraju i obserwuję Polskę.

Charaktery oraz perypetie mieszkańców Wilkowyj, nie odbiegają od tego, czego sam doświadczam w rzeczywistości – dodaje aktor.

– „Ranczo” jest świetnie napisane. Jeśli w naszej literaturze są wzorce wyznaczone przez Sienkiewicza, Reymonta czy Prusa, to scenariusz tego serialu powinien stać się wzorcem dla scenarzystów tego typu produkcji – twierdzi Paweł Królikowski, czyli serialowy Kusy.

Czy to już koniec?

Już niebawem w Jeruzalu ruszą zdjęcia do 10. sezonu „Rancza”. Nowe odcinki zobaczymy wiosną 2016 roku. Pojawiły się jednak informacje, że będzie to definitywne rozstanie z jego bohaterami.

Prasowe doniesienia potwierdziła m.in. Dorota Chotecka, czyli serialowa Krystyna Więcławska. – Pożegnanie z całą ekipą będzie trudne. Sporo się na planie nauczyłam, zawarłam też kilka przyjaźni i dlatego tak ciężko się rozstać – przyznała aktorka.

– Powoli żegnam się z Solejukową – zdradziła natomiast Katarzyna Żak. Również Ilona Ostrowska zamierza rozstać się ze swoją Lucy. – Planuję studia reżyserskie – ujawniła aktorka. – Mam w głowie parę projektów, które chciałabym zrealizować, ale żeby to zrobić, muszę otworzyć kolejne drzwi.

W 9. sezonie serialu jej bohaterka zdecydowała się na wyjazd do Stanów, a w nadchodzącej serii Ilona Ostrowska dostała podobno tylko 6 dni zdjęciowych. To wpłynie na losy Kusego, którego gra Paweł Królikowski. Aktor miał ostatnio kłopoty ze zdrowiem i nie może pracować tak intensywnie jak dotąd.

Według prasowych doniesień rozbudowany zostanie za to wątek braci Koziołów, czyli senatora i biskupa, granych przez Cezarego Żaka. Produkcja serialu jest jednak bardzo tajemnicza.

– Do rozpoczęcia zdjęć zostało jeszcze trochę czasu. Wciąż trwają prace nad zamknięciem scenariusza – usłyszeliśmy od realizatorów. Czy skoro nic jeszcze nie jest przesądzone, istnieje szansa, że powstanie kolejny, 11. sezon „Rancza”? Wielbiciele serialu byliby zachwyceni.

JBJ

Tele Tydzień

Zobacz również

  • Każdy Polak zna dzisiaj Wilkowyje. Nic w tym dziwnego – serial o Jeruzalu towarzyszy nam od blisko dziesięciu lat, a grono jego fanów cały czas się powiększa. więcej

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.