Reklama
  • Poniedziałek, 13 lipca 2015 (14:31)

    Ranczo. Pożegnanie z Wilkowyjami?

Każdy odcinek opowieści o mieszkańcach wsi pod Radzyniem gromadzi przed telewizorami miliony widzów. Niebawem rozpoczną się zdjęcia do 10. sezonu serialu. Jeszcze nie wiadomo, czy powstaną kolejne.

Reklama

Perypetie bohaterów „Rancza” to prawdziwa Polska w pigułce, pokazana bez zadęcia. Zabawna, czasem smutna, obśmiana, ale bez złośliwości. Na tym polega fenomen popularności uwielbianej przez widzów produkcji, która pod koniec czerwca na I Festiwalu Polskich Seriali Telewizyjnych w Elblągu zdobyła tytuł serialu wszech czasów i nagrodę Światowida Publiczności.

Jest blisko życia

– Niczego nie udajemy, nie kreujemy rzeczywistości. Jesteśmy bardzo blisko życia, tego naszego, polskiego – przyznaje Cezary Żak, odtwórca postaci senatora i księdza biskupa.

– Nasi bohaterowie to typy, w których widzowie często rozpoznają samych siebie i ludzi ze swojego otoczenia. Grając obie swoje postacie, czuję, że jestem blisko polskiej prowincji. Sam pochodzę z małego miasteczka, czasami tam bywam, jeżdżę też dużo po kraju i obserwuję Polskę.

Charaktery oraz perypetie mieszkańców Wilkowyj, nie odbiegają od tego, czego sam doświadczam w rzeczywistości – dodaje aktor.

– „Ranczo” jest świetnie napisane. Jeśli w naszej literaturze są wzorce wyznaczone przez Sienkiewicza, Reymonta czy Prusa, to scenariusz tego serialu powinien stać się wzorcem dla scenarzystów tego typu produkcji – twierdzi Paweł Królikowski, czyli serialowy Kusy.

Czy to już koniec?

Już niebawem w Jeruzalu ruszą zdjęcia do 10. sezonu „Rancza”. Nowe odcinki zobaczymy wiosną 2016 roku. Pojawiły się jednak informacje, że będzie to definitywne rozstanie z jego bohaterami.

Prasowe doniesienia potwierdziła m.in. Dorota Chotecka, czyli serialowa Krystyna Więcławska. – Pożegnanie z całą ekipą będzie trudne. Sporo się na planie nauczyłam, zawarłam też kilka przyjaźni i dlatego tak ciężko się rozstać – przyznała aktorka.

– Powoli żegnam się z Solejukową – zdradziła natomiast Katarzyna Żak. Również Ilona Ostrowska zamierza rozstać się ze swoją Lucy. – Planuję studia reżyserskie – ujawniła aktorka. – Mam w głowie parę projektów, które chciałabym zrealizować, ale żeby to zrobić, muszę otworzyć kolejne drzwi.

W 9. sezonie serialu jej bohaterka zdecydowała się na wyjazd do Stanów, a w nadchodzącej serii Ilona Ostrowska dostała podobno tylko 6 dni zdjęciowych. To wpłynie na losy Kusego, którego gra Paweł Królikowski. Aktor miał ostatnio kłopoty ze zdrowiem i nie może pracować tak intensywnie jak dotąd.

Według prasowych doniesień rozbudowany zostanie za to wątek braci Koziołów, czyli senatora i biskupa, granych przez Cezarego Żaka. Produkcja serialu jest jednak bardzo tajemnicza.

– Do rozpoczęcia zdjęć zostało jeszcze trochę czasu. Wciąż trwają prace nad zamknięciem scenariusza – usłyszeliśmy od realizatorów. Czy skoro nic jeszcze nie jest przesądzone, istnieje szansa, że powstanie kolejny, 11. sezon „Rancza”? Wielbiciele serialu byliby zachwyceni.

JBJ

Tele Tydzień

Zobacz również

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.