Reklama
  • Czwartek, 21 sierpnia 2014 (08:00)

    Ranczo: Kto zostanie wójtem?

W Jeruzalu trwają zdjęcia do 9. sezonu „Rancza”. Będzie dużo polityki, ukazanej w satyrycznym świetle, nie zabraknie też wątków miłosnych.

Mała wieś w powiecie mińskim dzięki serialowi stała się bardzo popularna. Atrakcji dla turystów nie brakuje. 15 sierpnia na rynku w Jeruzalu odbędzie się „Jarmark Folkowy w Wilkowyjach”, w czasie którego zaśpiewają bohaterowie „Rancza” – Jola i Pietrek, czyli Elżbieta Romanowska i Piotr Pręgowski. Wystąpi także Kapela Czerniakowska.

Żywioł polityczny

Reklama

Jednak najważniejsze, że powstaje tu kolejna seria kultowego serialu. – W nowym sezonie rozszaleje się żywioł polityczny. Polska Partia Uczciwości (tylko z nazwy) wprowadzi do Sejmu znanych nam mieszkańców Wilkowyj – mówi Wojciech Adamczyk, reżyser „Rancza”. – Wójt (Cezary Żak), Czerepach (Artur Barciś), Więcławski (Grzegorz Wons), Wezół (Wojciech Wysocki), Magister (Leon Charewicz) będą musieli odnaleźć się w nieznanych, jakże obcych im okolicznościach. Do głosu dojdą strach, pycha, zwątpienie, zawiść. Pojawią się przemyślne intrygi, prowokacje i afery na miarę taśmowej – zdradza reżyser.

Kto zostanie premierem

Jedno jest pewne: PPU odniosła sukces wyborczy i żadna partia nie zbuduje niezbędnej do rządzenia większości bez niej. Ciekawe, kto zostanie premierem: Kozioł czy Czerepach? W Wilkowyjach będzie gorąco także dlatego, że dobiegnie końca kadencja Lucy (Ilona Ostrowska). O funkcję wójta zacznie się ubiegać kilku kandydatów, m.in. Duda (Piotr Ligienza).

Tymczasem ksiądz (Cezary Żak), który został biskupem po- mocniczym, przekona się, że sprawowanie nowej funkcji nie jest wcale łatwe. Czasami krytycznie ocenią go nowy proboszcz Wilkowyj Robert (Bartek Kasprzykowski) i wikary Maciej (Mateusz Rusin). Z kolei Kusy (Paweł Królikowski) poczuje przypływ weny twórczej i wróci do malowania. Natomiast Lucy z Moniką (Emilia Komarnicka)będą intensywnie myślały, jak rozwinąć jego karierę. Wpadną na pomysł, że trzeba zmienić wizerunek artysty. Przede wszystkim zaczną zmuszać Kusego, by chodził prosto i nie utykał.

Wiele wątków miłosnych

Te starania spowodują, że bohater stanie się nieznośny dla otoczenia. Pojawi się też wiele wątków miłosnych, bo w tej materii mieszkańcy Wilkowyj przeżyją prawdziwe zawirowania. Udało nam się dowiedzieć, że agentka sztuki będzie kontynuować romans z pracownikiem ambasady USA, Jerrym (Jeff Bucher). Po raz pierwszy w życiu naprawdę się zakocha, co doprowadzi ją do kilku wybuchów zazdrości o wybranka. – Mam nadzieję, że wszystkie perypetie wywołają śmiech połączony ze szczyptą refleksji – mówi reżyser.

Ewa Modrzejewska

Kurier TV

Zobacz również

  • Czy bracia Kozioł się pogodzą? Co sprawi, że wójt pojawi się na pasterce w kościele? A jakie losy scenarzyści przygotowali dla Lucy? Zaglądamy na plan „Rancza”. więcej

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.