Reklama
  • Poniedziałek, 16 lutego 2015 (08:00)

    Kolejny sezon "Rancza". Oj, będzie się działo

Cezary Żak i Marta Lipińska opowiadają nam, na kim wzorowali się, budując swoje serialowe role. Aktorzy zdradzają również, co wydarzy się w kolejnej, dziewiątej serii „Rancza”: kto będzie uczył księdza, dlaczego Michałowa pokocha Internet i co oprócz polityki stanie się największym problemem byłego wójta, a obecnego senatora.

Reklama

Marta Lipińska - Michałowa

Aktorka przyznaje, że postać gospodyni musiała całkowicie wymyślić. – Michałowa jest zupełnie inna niż ja, urządza dzikie awantury, to gderliwa i apodyktyczna osoba. Ja zaś jestem cicha i spokojna, reprezentuję taki introwertyczny typ – mówi nam Marta Lipińska.

– Aby uwiarygodnić postać gospodyni, mówię nawet w zupełnie inny sposób. Tak jak wypowiadają się kobiety na wsi – dodaje. Choć emisja dziewiątej serii „Rancza” rozpocznie się dopiero w marcu, już możemy zdradzić, że w życiu tej barwnej kobiety nastąpią drastyczne zmiany.

– Do tej pory jeśli Michałowa miała kontakt z komputerem, to wyłącznie za pomocą ściereczki, podczas odkurzania go – śmieje się artystka, i dodaje: – Teraz to się zmieni. Moja bohaterka założy stronę internetową przeznaczoną dla gospodyń pra cujących na plebaniach. Forum, na którym kobiety wymieniają się przepisami i poradami, okaże się wielkim sukcesem.

Sporo wydarzy się również na samej plebanii. W jednym domu zamieszkają razem były i obecny proboszcz (Cezary Żak i Bartosz Kasprzykowski). – Michałowa znajdzie się między młotem a kowadłem. Oj, będzie się działo! – Marta Lipińska gorąco zachęca do oglądania serialu.

MU

Cezary Żak - serialowy senator i biskup

– Początkowo miałem być tylko księdzem. Dopiero później okazało się, że duchowny ma brata bliźniaka i to również ja go zagram – mówi Cezary Żak. Aktor, który większość odgrywanych przez siebie postaci wzoruje na rzeczywistych osobach, wyjaśnia:

– Wójta stworzyłem na podstawie wspomnień z dzieciństwa. Mój stryj był sołtysem, który całą wieś trzymał twardą ręką. Kozioł to jego wierna kopia, ma nawet taki sam wąs, nosi też czapkę, w której chadzał mój krewny.

Proboszcz Piotr to z kolei wypadkowa polskich duchownych. – Dowiedziałem się na przykład, że jeśli księża noszą okulary, to w złotych oprawach. Znajomość takich szczegółów pomaga budować rolę – wyjaśnia aktor.

Choć nie wolno mu zbyt wiele zdradzać, Cezary Żak wyjawił nam, co się wkrótce wydarzy w życiu jego bohaterów. Otóż senator będzie cierpiał! Ale tylko z powodów osobistych – jego ukochana córeczka (Marta Chodorowska) zamieszka z Feliksem (Piotr Ligienza) bez ślubu.

Zawodowo niewiele się zmieni, bo senator znów zacznie toczyć wojnę z Czerepachem (Artur Barciś). – Arkadiusz, który zostanie premierem, spróbuje poniżyć swojego dawnego protektora. Przecież Kozioł nie dorównuje mu teraz rangą! – wyjaśnia nam aktor.

– Jednak na koniec to mój bohater okaże się zwycięzcą politycznych rozgrywek – dodaje z radością.

Ksiądz, który został biskupem, nadal będzie mieszkał w Wilkowyjach. – Ta sytuacja okaże się bardzo kłopotliwa, ale i zabawna – tłumaczy Cezary Żak. – Polecam szczególnie scenę, podczas której biskup Sądecki (Wiktor Zborowski) będzie uczył swojego podwładnego, jak ma się teraz zachowywać jako dostojnik kościoła.

Kurier TV

Zobacz również

  • Koniec ze skarpetkami do sandałów, niegustownymi garsonkami, przyciasnymi sweterkami i kolorowymi włosami! Jesienią bohaterowie „Rancza” przejdą spektakularną metamorfozę! Najbardziej zmieni się... więcej

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.