Reklama
  • Poniedziałek, 16 lutego 2015 (08:00)

    Kolejny sezon "Rancza". Oj, będzie się działo

Cezary Żak i Marta Lipińska opowiadają nam, na kim wzorowali się, budując swoje serialowe role. Aktorzy zdradzają również, co wydarzy się w kolejnej, dziewiątej serii „Rancza”: kto będzie uczył księdza, dlaczego Michałowa pokocha Internet i co oprócz polityki stanie się największym problemem byłego wójta, a obecnego senatora.

Reklama

Marta Lipińska - Michałowa

Aktorka przyznaje, że postać gospodyni musiała całkowicie wymyślić. – Michałowa jest zupełnie inna niż ja, urządza dzikie awantury, to gderliwa i apodyktyczna osoba. Ja zaś jestem cicha i spokojna, reprezentuję taki introwertyczny typ – mówi nam Marta Lipińska.

– Aby uwiarygodnić postać gospodyni, mówię nawet w zupełnie inny sposób. Tak jak wypowiadają się kobiety na wsi – dodaje. Choć emisja dziewiątej serii „Rancza” rozpocznie się dopiero w marcu, już możemy zdradzić, że w życiu tej barwnej kobiety nastąpią drastyczne zmiany.

– Do tej pory jeśli Michałowa miała kontakt z komputerem, to wyłącznie za pomocą ściereczki, podczas odkurzania go – śmieje się artystka, i dodaje: – Teraz to się zmieni. Moja bohaterka założy stronę internetową przeznaczoną dla gospodyń pra cujących na plebaniach. Forum, na którym kobiety wymieniają się przepisami i poradami, okaże się wielkim sukcesem.

Sporo wydarzy się również na samej plebanii. W jednym domu zamieszkają razem były i obecny proboszcz (Cezary Żak i Bartosz Kasprzykowski). – Michałowa znajdzie się między młotem a kowadłem. Oj, będzie się działo! – Marta Lipińska gorąco zachęca do oglądania serialu.

MU

Cezary Żak - serialowy senator i biskup

– Początkowo miałem być tylko księdzem. Dopiero później okazało się, że duchowny ma brata bliźniaka i to również ja go zagram – mówi Cezary Żak. Aktor, który większość odgrywanych przez siebie postaci wzoruje na rzeczywistych osobach, wyjaśnia:

– Wójta stworzyłem na podstawie wspomnień z dzieciństwa. Mój stryj był sołtysem, który całą wieś trzymał twardą ręką. Kozioł to jego wierna kopia, ma nawet taki sam wąs, nosi też czapkę, w której chadzał mój krewny.

Proboszcz Piotr to z kolei wypadkowa polskich duchownych. – Dowiedziałem się na przykład, że jeśli księża noszą okulary, to w złotych oprawach. Znajomość takich szczegółów pomaga budować rolę – wyjaśnia aktor.

Choć nie wolno mu zbyt wiele zdradzać, Cezary Żak wyjawił nam, co się wkrótce wydarzy w życiu jego bohaterów. Otóż senator będzie cierpiał! Ale tylko z powodów osobistych – jego ukochana córeczka (Marta Chodorowska) zamieszka z Feliksem (Piotr Ligienza) bez ślubu.

Zawodowo niewiele się zmieni, bo senator znów zacznie toczyć wojnę z Czerepachem (Artur Barciś). – Arkadiusz, który zostanie premierem, spróbuje poniżyć swojego dawnego protektora. Przecież Kozioł nie dorównuje mu teraz rangą! – wyjaśnia nam aktor.

– Jednak na koniec to mój bohater okaże się zwycięzcą politycznych rozgrywek – dodaje z radością.

Ksiądz, który został biskupem, nadal będzie mieszkał w Wilkowyjach. – Ta sytuacja okaże się bardzo kłopotliwa, ale i zabawna – tłumaczy Cezary Żak. – Polecam szczególnie scenę, podczas której biskup Sądecki (Wiktor Zborowski) będzie uczył swojego podwładnego, jak ma się teraz zachowywać jako dostojnik kościoła.

Kurier TV

Zobacz również

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.